Friday, December 09, 2011

Хууль зүй, дотоод хэргийн албаны 100 жилийн ойн барилдаанд у.ар Эрхэмбаяр түрүүллээ

Хууль зүй, дотоод хэргийн алба үүссэний 100 жилийн ойд зориулсан улс, аймгийн алдар цолтой хүчит 128 бөхийн барилдаан /2011.12.09/ болж өнгөрлөө.

ХЗДХЯ-ны харьяа спорт хороодод харьяалагдан барилддаг улсын том цолтой бөхчүүд бараг бүгд хүрэлцэн ирж зодоглов. Барилдаанд сумын заан, залуу бөх багтсангүй...

Энэхүү барилдаанд у.ав С.Мөнхбат, у.ар Д.Ганхуяг, Х.Мөнхбаатар, Г.Эрхэмбаяр, у.г Н.Ганбаатар, Ж.Бат-Эрдэнэ, у.з Ц.Мягмарсүрэн, М.Өсөхбаяр, Б.Соронзонболд, у.х Д.Батболд, М.Батжаргал, Ө.Даваабаатар, А.Бат-Орших, А.Бямбажав нарын тэргүүтэй хүчтэнүүд уран мэх, бяр хүч, ухаан бодлыг уралдуулснаас:

Түрүү: Сэлэнгэ аймгийн Мандал сумын харьяат, “Таван хан” бөхийн дэвжээ, Сүлд СХ, “Ноёд” группын бөх у.ар Гунаажавын ЭРХЭМБАЯР

Үзүүр: Говь-Алтай аймгийн Бугат сумын харьяат, “Хантайшир” бөхийн дэвжээ, Хүч СХ, Нийгмийн хэв журам хамгаалах газар, Сүү” ХК–ийн бөх у.н Дугардоржийн БАТБАЯР

Их шөвөгт: Говь-Алтай аймгийн Цээл сумын харьяат, “Хантайшир” бөхийн дэвжээ, Хилчин СХ, ХЦ-ийн 0131-р анги, “Алтай констракшн” ХХК-ийн бөх у.г Жанцангийн БАТ-ЭРДЭНЭ, Увс аймгийн Давст сумын харьяат, “Увс нуур” бөхийн дэвжээ, Алдар СХ, ЗХ-ний 120-р анги, “ДЦС-IV” ТӨХК-ийн бөх а.а Пүрэвийн Бүрэнтөгс нар шалгаран үлдэв.

Хоёрын даваа:

1. у.ав С.Мөнхбат – а.н О.Бундхорол

2. у.ар Д.Ганхуяг – а.х Д.Бямбасүрэн

3. у.ар Х.Мөнхбаатар – а.х Н.Шинэзориг

4. у.ар Г.Эрхэмбаяр – а.х Б.Бат-Орших

5. у.г Н.Ганбаатар – а.х Ч.Батчулуун

6. у.г Ж.Бат-Эрдэнэ – а.х Н.Батсайхан

7. у.з Ц.Мягмарсүрэн – а.з Б.Сугаржаргал

8. у.з М.Өсөхбаяр – а.з С.Ган-Идэр

9. у.з Б.Соронзонболд – а.з Б.Буянмөнх

10. у.х Д.Батболд – а.з Ч.Бямбадорж

11. у.х М.Батжаргал – а.з Н.Анхбаяр

12. у.х Ө.Даваабаатар – а.з Т.Баасанхүү

13. у.х Ө.Бат-Орших – а.з Л.Батзориг

14. у.х А.Бямбажав – а.а М.Еркебулан

15. у.н И.Ёндонсамбуу – а.а У.Батгэрэл

16. у.н Ду.Батбаяр – а.а Д.Тангад

17. у.н Ж.Гансүх – а.а Э.Ванданцэрэн

18. у.н Д.Цогзолдорж – а.а П.Бүрэнтөгс

19. у.н П.Ганхүү – а.а Давж.Батбаяр

20. у.н Э.Энхбат – а.а Ш.Шинэбаяр

21. у.н Б.Батмөнх – а.а Б.Эрдэнэхүү

22. у.н С.Батсуурь – а.а Г.Ганням

23. у.н Б.Сангисүрэн – а.а Н.Батсуурь

24. у.н Ц.Одбаяр – а.а Д.Энхбат

25. а.х.а Ч.Батчулуун – а.а Н.Адъяабат

26. а.х.а Р.Пүрэвдагва – а.а Л.Лха-Очир

27. а.х.а Б.Одгэрэл – а.а Б.Энхбаатар

28. а.х.а О.Гантулга – а.а Б.Пүрэвсайхан

29. а.а Ё.Эрдэнэжаргал – а.а Л.Шинэбаатар

30. а.а Б.Хашбат – а.а Ж.Сүхбат

31. а.а Ба.Батжаргал а.а Бо.Батжаргал

32. а.а Д.Болдбаатар – а.а Ж.Мөнгөн

Гурвын даваа:

1. у.ав С.Мөнхбат – а.з Н.Анхбаяр

2. у.ар Д.Ганхуяг – а.з Л.Батзориг

3. у.ар Х.Мөнхбаатар – а.а Ж.Мөнгөн

4. у.ар Г.Эрхэмбаяр – а.а Б.Хашбат

5. у.г Н.Ганбаатар – а.з Б.Буянмөнх

6. у.г Ж.Бат-Эрдэнэ – а.а Н.Адъяабат

7. у.з Ц.Мягмарсүрэн – у.н И.Ёндонсамбуу

8. у.х Д.Батболд – а.а Б.Эрдэнэхүү

9. у.х Ө.Даваабаатар – а.а Э.Ванданцэрэн

10. у.х А.Бямбажав – а.з С.Ган-Идэр

11. у.н Ду.Батбаяр – а.а Л.Шинэбаатар

12. у.н П.Ганхүү – у.н С.Батсуурь

13. у.н Э.Энхбат – а.х.а Б.Одгэрэл

14. у.н Ц.Одбаяр – а.а Б.Пүрэвсайхан

15. а.х.а Р.Пүрэвдагва – а.а П.Бүрэнтөгс

16. а.а Бо.Батжаргал – а.а Н.Батсуурь

Дөрвийн даваа:

1. у.ав С.Мөнхбат – а.з С.Ган-Идэр

2. у.ар Г.Эрхэмбаяра.з Л.Батзориг

3. у.г Н.Ганбаатар – а.а П.Бүрэнтөгс

4. у.г Ж.Бат-Эрдэнэ – а.а Б.Эрдэнэхүү

5. у.з Ц.Мягмарсүрэн – а.а Б.Пүрэвсайхан

6. у.х Ө.Даваабаатар – а.а Бо.Батжаргал

7. у.н Ду.Батбаяр – а.а Ж.Мөнгөн

8. у.н П.Ганхүү – у.н Э.Энхбат

Тавын даваа:

1. у.ав С.Мөнхбат – у.н Ду.Батбаяр

2. у.ар Г.Эрхэмбаяр – у.з Ц.Мягмарсүрэн

3. у.г Ж.Бат-Эрдэнэ – у.н Э.Энхбат

4. у.х Ө.Даваабаатар – а.а П.Бүрэнтөгс

Зургаагийн даваа:

1. у.ар Г.Эрхэмбаяр – у.г Ж.Бат-Эрдэнэ

2. у.н Ду.Батбаяр – а.а П.Бүрэнтөгс

Долоогийн даваа:

1. у.ар Г.Эрхэмбаяр – у.н Ду.Батбаяр

1 comment:

  1. Anonymous12/09/2011

    saihan barildaan bolson shuu

    ReplyDelete